Vysílač JETI model DC-16 druhé generace je již nějakou dobu (od února 2020) v prodeji, pojďme se podívat na krátké představení.
Šasi je tvořeno z hliníkového rámu pro dlouhou životnost. Celokovové křížové ovladače jsou vybavené kuličkovými ložisky a Hallovými senzory pro perfektní spolehlivost tohoto nejvíce namáhaného prvku vysílače. Křížové ovladače jsou navíc doplněny vibračními motorky pro varovná upozornění alarmů, časovačů, apod.
Oproti předchozí generaci je vysílač vybaven barevným displejem se skvělou čitelností na slunci. Rozlišení displeje je 320×240 pixelů a úhlopříčka měří 4,3 palce. Tyto parametry velmi oceníme při vyčítání telemetrických údajů v podobě číslených dat nebo grafů. Dále si můžeme nastavit barevné schéma nezávisle pro každý model včetně jeho fotografie.
Přenos dat zabezpečuje systém DUPLEX EX v pásmu 2,4 GHz a spolupracuje se záložním systémem DUPLEX 900 Mhz NG pro ještě vyšší spolehlivost a odolnost proti rušení. Oba systémy jsou vyvinuty společností JETI model.
Integrovaná anténa je vybavena čtyřmi anténami pro frekvenční pásmo 2,4 GHz a jednou anténou pro pásmo 900 MHz.
Samozřejmostí je plná podpora telemetrických čidel od společnosti JETI model a dalších s protokolem DUPLEX. Dále je možné využít protokol EX Bus pro bezdrátové intuitivní nastavení telemetrických zařízení.
Novinkou je integrovaný mikrofon s možnostmi vytvořit si vlastní hlasové oznámení nebo použít hlasové příkazy.
Nechybí konektory pro nabíjení a USB připojení. Vysílač je napájen akumulátorem typu PowerIon o kapacitě 6200 mAh jenž vydrží několikahodinový provoz.
Softwarové vlastnosti vysílače DC-16 II lze dále rozšiřovat pomocí ostatních aplikací vytvořené v programovacím jazyce Lua. Ty lze stahovat například v počítačové aplikaci JETI Studio.
Vysílač je dodáván v kufru s příslušenstvím v černé a stříbrné barvě a řada Carbon line obsahuje červenou a světle žlutou variantu. Samozřejmostí je řada příslušenství od pultů až po přepínače. Který vysílač DC-16 II bude ten váš?